Uncategorized

Belvederes jauno operas solistu konkurss

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno operdziedātāju konkurss norisinās jau kopš 1982. gada. Konkursā piedalās talantīgākie un perspektīvākie jaunie operdziedātāji. Reģionālās atlases dalībai konkursā tiek organizētas dažādās valstīs, šogad – vairāk nekā 70 pilsētās visā pasaulē. Belvederes konkurss agrāk bijis nopietns muzikālās karjeras pagrieziena punkts tādiem pasaulslaveniem latviešu operdziedātājiem kā Elīnai Garančai, Egilam Siliņam un citiem.

2018. gadā prestižais konkurss norisinājās Latvijā, Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā. Konkursa reģionālajās atlasēs piedalījās 1124 dziedātāji, no kuriem 172 tika izvirzīti uz fināla kārtām. Šī gada konkursu vērtēja žūrijas komisija, kuru pārstāvēja pasaules ievērojamāko opernamu direktori. Starp Latvijas pārstāvjiem bija arī Rīgas Doma kora skolas IV kursa audzēkne Līga Gita Zīriņa, viņa arī jaunākā šī gada konkursa dalībniece. Fināla kārtās Līga izpildīja Suzannas āriju no Volfganga Amadeja Mocerta operas “Figaro kāzas” un Adriānas āriju no Frančesko Čileas operas “Adriāna Lekuvrēra”. Pēc veiksmīga starta pirmajā fināla kārtā, Līga tika izvirzīta uz pusfinālu, kur ierindojās starp 63 pusfināla dalībniekiem. Lai arī Līga neiekļuva 16 finālistu starpā, viņa godam pārstāvēja Latvijas vārdu pasaulslavenajā jauno operdziedātāju konkursā.

Rīgas Doma kora skolas saime sveic Līgu ar ierindošanos Belvederes konkursa 63 pusfinālistu starpā!

Intervija ar Līgu Latvijas Radio 3 raidījumā “Pa ceļam ar klasiku”
Facebook LR3 video intervija ar Līgu
Belvederes konkursa fināla tiešraide LR3

Līga Gita Zīriņa ir 20 gadus jauna Profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Doma kora skolas IV kursa audzēkne. 4. jūnijā kopā ar kursabiedriem svinēja savu kvalifikācijas eksāmenu, kurā ieguva izcilu vērtējumu. Jau 2018. gada 16. jūnijā, Rīgas Domā Līga saņems atestātu par Rīgas Doma kora skolas vidējās profesionālās izglītības programmas “Vokālā mūzika – dziedātājs” absolvēšanu. Septembrī jauno mācību gadu jaunā dziedātāja, jau kā studente, uzsāks Nīderlandē – Amsterdamas mūzikas konservatorijā. Rīgas Doma kora skolā Līga apguvusi vidējās izglītības mācību vielu, kā arī profesionālo izglītību – mūzikas teorētiskos un praktiskos priekšmetus, specializējoties akadēmiskajā dziedāšanā pie skolotājas Valdas Tračumas. Diriģenta Jurģa Cābuļa vadītajā Rīgas Doma kora skolas jauktajā korī Līga, ar savu skanīgo balsi un plašo balss diapazonu, papildina altu rindas, pati būdama liriskais soprāns. Līga atzīst, ka, lai arī dziedāšana korī ļoti atšķiras no solo, tā viņai palīdz attīstīt zemo reģistru un paplašināt savas balss diapazonu.

Mācoties Rīgas Doma kora skolā, Līga daudzkārt nesusi savu un skolas vārdu kā Rīgā un Latvijā, tā arī ārpus tās, piedaloties daudzos un dažādos koncertos un vokālās mūzikas konkursos. To starpā viņa ieguvusi 3. vietu Latvijas talantu konkursā “Ineses Galantes Talanti” 2016./2017. mācību gadā, 1. vietu Latvijas profesionālas vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Vokālā mūzika” audzēkņu valsts konkursā 2016./2017. mācību gadā un 1. vietu solo un ansambļa kategorijās I Starptautiskajā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas konkursā “Dzintara balsis 2018” 2017./2018. mācību gadā.

Līga Gita Zīriņa ir spilgtas un suģestējošas soprāna balss īpašniece, kā arī gudra un emocionāla māksliniece. Jaunā dziedātāja ir ļoti mērķtiecīga un darbspējīga. Līgas sapnis nav dziedāt kādā konkrētā slavenā pasaules opernamā. Meitene sapņo par iespēju sniegt publikai nebijušas emocijas un saviļņojumu ikkatrā uzstāšanās reizē.