Uncategorized

Atbalsta koncerts skolotājai Valdai Tračumai

KONCERTS SKOLOTĀJAS VALDAS TRAČUMAS ATBALSTAM
Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzāle
2023. gada 5. marts plkst. 16.00 

Rīgas Doma kora skola aicina uz koncertu skolotājas Valdas Tračumas atbalstam 2023. gada 5. martā plkst. 16.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē! Rīgas Doma kora skolas koncerts – mīlestības un cieņas apliecinājums – ir aicinājums atbalstīt un ziedot skolotājas un kolēģes Valdas Tračumas turpmākam ārstēšanās un atveseļošanās ceļam.

Koncertā piedalīsies visa Rīgas Doma kora skolas saime – audzēkņi, pedagogi un absolventi. Līdzās zēnu, meiteņu un jauktajam korim koncertā uzstāsies absolventu kopkoris, kā arī dziedoši un spēlējoši solisti, kuri izauguši Rīgas Doma kora skolā, vairāki no viņiem – skolotājas Valdas Tračumas audzēkņi. Mūzikā un kopībā ir spēks! 

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un interneta veikalā. Koncertu organizē Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar fondu “Ziedot.lv” un SIA “Biļešu Paradīze” atbalstu. Visi koncertā gūtie ienākumi ar fonda “Ziedot.lv” palīdzību tiks novirzīti Valdas atbalstam.Valda Tračuma visu savu profesionālo karjeru ir veltījusi mūzikai, kordziedāšanai un kopš Rīgas Doma kora skolas pirmsākumiem, jau teju 30 gadus, ir Rīgas Doma kora skolas solo dziedāšanas pedagoģe. Viņa ilgus gadus bijusi arī solo dziedāšanas nodaļas vadītāja, dažādu vokālo meistarklašu vadītāja, docētāja Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, vadot pedagoģisko praksi solo dziedāšanā; ilgus gadus bijusi diriģente Rīgas Kristus Karaļa draudzes korī, pirms tam – Jūrmalas Katoļu draudzes korī, kā arī līdzdarbojusies daudzu citu koru vadīšanā. Arī šobrīd Valda ir aktīva solo dziedāšanas pedagoģe un metodiskās komisijas vadītāja, tādējādi savā karjeras laikā bijusi tieši iesaistīta daudzu spožāko Latvijas talantu profesionālajā briedumā.

Diemžēl neilgi pirms gadu mijas Valdai tika konstatēta melanoma, kas ir skārusi arī limfmezglus. Latvijas mediķu un specializēto klīniku iespēju robežās jau ir veikta ķirurģiska skarto audu izoperēšana. Šobrīd, pamatojoties uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra ārstu konsīlija lēmumu, ir nozīmēta ārstēšanas programma, kurai – papildus valsts apmaksātajiem medikamentiem – nepieciešamas arī valsts neapmaksātas ļoti dārgas zāles YERVOY. Pateicoties ziedotāju atsaucībai, šobrīd nozīmētās ārstēšanas programmas zāļu iegādei ir izdevies saziedot nepieciešamo summu.