Uncategorized

Koncerts Sīrijas bērnu atbalstam

Sirijas berni

„NO SIRDS UZ SIRDI”

Latvijas bērni Sīrijas bērnu atbalstam

No 2011.gada Sīrija ierauta militāro konfliktu skarbajā realitātē. Sīriju piepildījusi vardarbība, bailes, trūkums un haoss. No vairāk kā 2 miljoniem reģistrēto bēgļu, kas devušies patvēruma meklējumos uz Libānu, Jordāniju, Turciju, Ēģipti un citām zemēm puse ir bērni, no tiem 425.000 – jaunāki par pieciem gadiem, 8000 bērnu kļuvuši par apaļiem bāreņiem. Sīrijas bērnu ikdiena piepildīta ar baisām atmiņām un nepārtrauktām bailēm. Vairāk kā 3 miljoni bērnu, kas šobrīd atrodas Sīrijā, zaudējuši pajumti un dzīvo bēgļu nometnēs. Šie bērni cieš no fiziskas un psiholoģiskas vardarbības, viņiem nav iespēju mācīties, nodarboties ar sportu vai mācīties mūziku, viņiem nav iespēju saprast kas ir normāla dzīve. Bērnu izmantošana nepiemērotā darbā, dalība militārās operācijās, iesaistīšana agrās laulībās ir nežēlīga ikdiena.

Šis gads starptautiskajā sabiedrībā sācies ar Sīrijas vārdu – 7. janvārī Ženēvā vairākas organizācijas, to starpā UNICEF, UNHRC (ANO Bēgļu aģentūra), Save the Children (Glābiet bērnus) un World Vision (Pasaules vīzija) aizsākuši atbalsta akciju „No Lost Generation” (Nepazaudētā paaudze), kas aicina pasauli pievērsties Sīrijas bērnu katastrofai.

Latvijā darbojas Eiropas Savienības sīriešu asociācija, tās vadītājs Bashar Yousef uzrunājis Latvijas kristīgo sabiedrību un kultūras darbiniekus, radis atsaucību un vēlēšanos palīdzēt.

Latvijas sabiedrība tiek aicināta piedalīties muzikālā ekumēniskā svētbrīdī „No sirds uz sirdi”, š.g. 19. februārī plkst. 18.00 Doma baznīcā, kur tiks aizlūgts par Sīrijas bērnu likteņiem.

Latvijas bērni veltīs savu darbu Sīrijas bērnu atbalstam. Doma baznīcas velves pieskandinās Latvijas bērnu balsis – uzstāsies Rīgas Doma meiteņu koris Airas Birziņas vadībā un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā.  Bērnu balsīm pievienosies solistes Inga Šļubovska, Kristīne Zadovska un Ieva Parša.  Skanēs garīgā mūzika, latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi. Svētbrīža laikā tiks aizsākta ziedojumu vākšanas akcija. Par ziedojumiem varēs saņemt bērnu zīmējumus – Jāņa Anmaņa Bērnu mākslas akadēmijas audzēkņu radītos darbus ar devīzi „No sirds uz sirdi”.

Latvijas bērnu sirdis ir atvērtas palīdzībai, viņi nevar aptvert, ka  bērni var būt tādā situācijā kā Sīrijā šobrīd. Ka Sīrijas bērnu ikdiena  nav filma, bet – realitāte, kas nokauj sapņus. Šķiet, ka mūsu ziedojums ir piliens jūrā,  bet jūra sastāv no pilieniem. Katrs labas gribas solis ir milzu vērtība. Un Sīrijas bērnus var iepriecināt sega, zīmulis, spogulītis, silts ēdiens. Lietas, kuras šķiet pašsaprotamas. Saziedotie līdzekļi ļaus humanitāro palīdzību nogādāt Sīrijā.

Jau šobrīd sabiedrības locekļi var ziedot līdzekļus Sīrijas bērnu atbalstam:

Biedrība „Eiropas Savienības sīriešu asociācija”

Reg.nr.40008203435, konts SEB Bankā LV04UNLA0050021549523