Uncategorized

Belvederes jauno operdziedātāju konkursa finālisti

2018. gada 5. aprīlī Dzintaru koncertzālē norisinājās prestižā 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa Baltijas reģionālā atlase. Tajā piedalījās jauni un perspektīvi dziedātāji no Latvijas, Lietuvas un Maltas, kuru starpā bija Rīgas Doma kora skolas absolvente Laima Lediņa, III kursa audzēkne Katrīna Paula Felsberga un IV kursa audzēkne Līga Gita Zīriņa.

Konkursa žūriju pāstāvēja Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ilmārs Lapiņš – Belvederes konkursa Baltijas reģiona pārstāvis, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, Igaunijas Nacionālās operas direktors Aivars Mae un Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Avots: https://www.jurmala.lv/lv/sabiedriba/jaunumi_aktuali/kultura/58331-noskaidroti-baltijas-parstavji-37starptautiskaja-hansa-gabora-belvederes-jauno-operas-solistu-konkursa-finalam

Konkursa finālam žūrija izvirzīja trīs no astoņiem dziedātājiem – soprānu Laimu Lediņu, soprānu Līgu Gitu Zīriņu un baritonu Steponu Zoni no Lietuvas.

37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināls norisināsies Dzintaru koncertālē no 3. līdz 10. jūnijam. Finālā sacentīsies ap 160 talantīgi jaunie dziedātāji no visas pasaules un viņus vērtēs pasaules ievērojamāko operu direktori no Ņujorkas Metropolitēna, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra, Londonas Karaliskā Koventgārdena, Keiptaunas, Hjūstonas un citiem opernamiem.

Konkurss dalībniekiem sniedz iespēju iegūt patstāvīgus sadarbības piedāvājumus, nodibinot kontaktus turpmākās karjeras veidošanai. Belvederes jauno operdziedātāju konkurss ir bijis nozīmīgs notikums pasaulslavenajām operdziedātājām Elīnai Garančai un Andželai Georgiū, kā arī operdziedātājam Egilam Siliņam. Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno operdziedātāju konkurss pirmoreiz norisinājās 1982. gadā Vīnē, pulcējot talantīgākos un perspektīvākos jaunos dziedātājus. Konkurss strauji iemantoja gan dalībnieku, gan žūrijas atzinību. Pieaugot interesei un konkursa dalībnieku skaitam, kopš 1992. gada dažādās pasaules pilsētās tiek organizētas reģionālās konkursa atlases kārtas, kas šogad notiks vairāk nekā 70 pilsētās visā pasaulē.

Vēlam skanīgas balsis un izdošanos Laimai un Līgai konkursa finālā!