26. februārī Lavijas Nacionālajā operā un baletā pirmizrāde Džuzepes Verdi operai “Makbets”.12698301_10153997042025955_9052980477495746398_o

Uzvarām vainagotais karavadonis Makbets uzklausa triju raganu pareģojumu, ka reiz viņš kļūs par Skotijas karali. Makbetu un viņa sievu pārņem nevaldāma varaskāre, taču ceļš uz troni izrādās asinīm slacīts un ved vien uz neprātu un nāvi… Makbets ir Džuzepes Verdi desmitā opera un pirmā, kurai iedvesmu sniegusi Viljama Šekspīra daiļrade, par ko komponists jūsmoja kopš agras jaunības. Režisors Viesturs Meikšāns un scenogrāfsIMG_0867 Reinis Suhanovs skatītājiem pazīstami ar Kristapa Pētersona operas-lekcijas Mihails un Mihails spēlē šahu jauniestudējumu, kas saņēmis virkni dažādu apbalvojumu.

Izrādē piedalās Emīlija Melbārde, Patriks Tabaks (5.A klase), Roberta Kalniņa, Pauls Pakalniņš (5.B klase). Bērni būs dzirdami no aizskatuves 3. cēlienā. Šonedēļ notiek pēdējie mēģinājumi – otrdien divi caurlaides mēģinājumi, trešdien ģenerālmēģinājums Robertai un Patrikam, ceturtdien ģenerālmēģinājums Emīlijai un Paulam.

Pirmizrādes piektdien (Roberta un Patriks), sestdien (Emīlija un Pauls) un svētdien (Roberta un Patriks). Turpmākās izrādes 15. aprīlī, 3. un 11. jūnijā.


Nākamajā nedēļā sāksies skatuves mēģinājumi operas projektam “Mazā burvju flauta”, kur piedalīsies Holgers Štāls, Oskars Kalniņš, Eremijs Sējāns (4. kl.), Emīlija Melbārde, Patriks Tabaks, Roberta Kumsāre, Jānis Mežs (5.A kl.), Roberta Kalniņa, Pauls Pakalniņš, Pēteris Kalniņš, Elizabete Lukaševiča (5.B kl.), Elīza Ķirse, Aleksandra Špicberga (7.B kl.). Projekts būs operas Jaunajā zālē un ir domāts ģimenēm ar bērniem. Režisore – Margo Zālīte, muzikālais vadītājs – Andris Veismanis. Piedalās operas jaunie solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš, Marlēna Keine u.c. Pirmizrāde 19. martā.