IMGP9445 IMGP9412 IMGP9406 IMGP9386

Pakāpeniski pieaugot audzēkņu skaitam, ļoti nozīmīgs notikums ar nepārvērtējamu nozīmi pilnvērtīga mācību procesa nodrošināšanā jaunajiem diriģentiem Rīgas Doma kora skolā bija vidusskolas mācību kora izveidošana 1996. gadā.

Tā sastāvu veido kordiriģēšanas un vokālās nodaļas audzēkņi un kopš 2014./2015. gada arī pamatskolas puiši pēc balss lūzuma un I un II kursa džeza programmas audzēkņi. Kora pamatuzdevums ir būt radošai videi, kurā strādāt un nostiprināt gan diriģenta, gan kora dziedātāja iemaņas. Jaukto kori vada Jurģis Cābulis.

Lai arī jauktā kora sākotnējā prioritāte nav bijusi koncertdarbība, tomēr korim bijušas daudzas spilgtas uzstāšanās, īpaši pēdējo gadu laikā koris kvalitātes un atpazīstamības ziņā sāk ierindoties līdzās jau atzītajiem skolasbiedriem – Rīgas Doma zēnu un meiteņu koriem. RDKS vidusskolas jauktais koris ir Dziesmu svētku repertuāra atlases konkursa un Dziesmu svētku modelēšanas koncertu veidotājs. Koris ir iesaistījies vides aizsardzības pasākumos un koncertos – Pāvilostas Pelēkās kāpas dabas lieguma izveidošana ir spilgtākais šīs darbības rezultāts. Īpaši savdabīgs muzikāls notikums, kas ieinteresēja daudzus Latvijas medijus un sniedza ieskatu skolas dzīvē, bija vidusskolas audzēkņu sagatavotais vācu grupas Rammstein dziesmu aranžējumu projekts un iespēja dziedāt Arēnā Rīga grupas Rammstein koncerta atklāšanā 2012. gada februārī. Vairāk lasīt šeit Jau trešo gadu notiek RDKS jauktā kora un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauniešu sadarbības projekts. Jau divus gadus pēc kārtas koris uzņem pie sevis viesos korus no ASV. Katru gadu Valsts svētkos koris tiek aicināts uzstāties valstiski nozīmīgos pasākumos.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris sevi pierādījis arī koru konkursos – iegūstot GRAND PRIX un vairākas specbalvas gan starptautiskajā koru konkursā “Praga Cantat” 2017. gadā, gan III Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā 2018. gadā.

2019. gada spilgtākais kora notikums ir komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas izlases ieskaņošana. Tieši Rīgas Doma kora skolas jauktā kora skanējumā ierakstītais skaņdarbs “When” 2019. gada maijā saņēma galveno balvu prestižajā, UNESCO rīkotajā kompozīciju ierakstu konkursā “Rostrum 2019”. Ierakstu augsto kvalitāti un māksliniecisko sniegumu novērtēja Lielbritānijas mūzikas ierakstu izdevniecība “Hyperion Records”, kas 2020. gada 28. februārī laida klajā J. Jančevska, J. Cābuļa un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora kopīgi radīto albumu “Aeternum”.