Uncategorized

Lepojamies!

No sirds apsveicam un lepojamies! Rīgas Doma kora skolas absolventi un pedagogi guvuši izcilus panākumus prestižos starptautiskos konkursos!

  • Stokholmas Bervalda zālē 24. oktobrī noslēdzās Ērika Eriksona starptautiskais diriģentu konkurss. No 90 pretendentiem, kuru pieteikumus izvērtēja augsti profesionāla starpatutiskā žūrija, pusfinālam klātienē tika izvirzīti astoņi mūziķi, toskait arī Rīgas Doma kora skolas absolvente Krista Audere un absolvents, RDKS Kordiriģēšanas nodaļas vadītājs un RDKS jauktā kora diriģents Jurģis Cābulis. Fināla trijniekā iekļuva Krista Audere, kļūstot par šī konkursa galvenās balvas ieguvēju.

Par konkursu vairāk iespējams uzzināt ŠEIT.
Konkursa fināla koncertieraksts arhīvā skatāms ŠEIT.
Latvijas Radio 3 Klasika žurnālistes Intas Pīrāgas intervija ar Kristu Auderi.

  • RDKS absolvents un Kordiriģēšanas nodaļas pedagogs Aivis Greters 23. oktobrī kļuvis par 30. starptautiskā diriģentu foruma “Deutschen Dirigentenpreis 2021” 2. vietas vietas laureātu. No 274 pieteikuma anketām žūrija uz konkursu klātienē aicināja 12 dalībniekus. Trijās konkursa kārtās dalībnieki strādāja ar vairākiem orķestriem, iestudējot gan klasicisma un romantisma, gan 20. un 21. gadsimta repertuāru.

LR3 Klasika žurnālista Edgara Raginska intervija ar Aivi Greteru.

  • RDKS absolvents, komponists Krists Auznieks oktobra vidū kļuvis par 67. Starptautiskā kompozīciju konkursa “Rostrum” uzvarētāju jauno komponistu grupā vecumā līdz 30 gadiem. Konkursā laurus plūca Krista Auznieka kompozīcija “Are One”, kas vienlaikus iekļuva arī galvenajai balvai izvirzīto darbu pirmajā desmitniekā. Skaņdarbs pirmatskaņojumu piedzīvoja laikmetīgās kameroperas “Tagadne. Time present” izrādīšanas laikā, un tajā piedalījās Sinfonietta Rīga, diriģents Normunds Šnē un vēl viens RDKS absolvents Jānis Šipkēvics. Plašāk par K. Auznieka uzvaru iespējams uzzināt LR3 Klasika raidījumā “Pa ceļam ar Klasiku”. 
Krista Audere. Publicitātes foto: https://www.facebook.com/musikaliskaakademien/
Aivis Greters. Publicitātes foto: Heike Fischer, Köln
Krists Auznieks. Publicitātes foto: Ģirts Raģelis