Uncategorized

Jānis Erenštreits saņems balvu par mūža ieguldījumu

27. februārī Dailes teātrī notiks Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2018” balvu pasniegšanas ceremonija, kurā balvu par mūža ieguldījumu saņems Rīgas Doma kora skolas dibinātājs Jānis Erenštreits.

Jānis Erenštreits savas pedagoģiskās darbības laikā rūpējies par zēnu koru kustības izveidi Latvijā, kopis un uzturējis zēnu kora dziedāšanas tradīciju. 1994. gadā radās J. Erenštreita dibinātā un izlolotā Rīgas Doma kora skola, līdz ar kuru arī jauns izglītības modelis Latvijā.

Kā pedagogs strādājis gan Rīgas Doma kora skolā, gan Em. Dārziņa mūzikas vidusskolā, izskolojot ne vienu vien izcilu, mūsdienu sabiedrībā pazīstamu un plaši atzītu mūziķi. J. Erenštreits stāvējis pie Latvijas zēnu koru salidojumu tradīcijas šūpuļa 1971. gadā. Viņa vadībā organizēti seši Zēnu koru salidojumi, kas organizēti, ievērojot muzicēšanas procesa divas pamatvērtības – mūzikas mīlestība un kvalitatīvs sniegums. Zēnu koru kustībai Latvijā J. Erenštreits devis arī starptautisku skanējumu – viņš ir piecu starptautisko zēnu koru festivālu “Rīgas Doms” organizators un mūzikas direktors. Festivālu ietvaros Rīgā koncertējuši pasaules slavenākie zēnu kori.

Papildus darbam skolā, J. Erenštreits ir ilggadējs Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku virsdiriģents. 2013. gadā kļuvis par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Goda virsdiriģentu un 2015. gadā par XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģentu. Viņš aktīvi iesaistījies arī svētku organizēšanā, repertuāra izvēlē un metodiskajā darbā.

2017. gadā J. Erenštreits debitēja rakstniecībā, izdodot grāmatu “Kroņu pinējs” par latviešu koru kultūras pamatlicēju Jāni Cimzi. Šobrīd aktīvi turpina darbu Rīgas Doma kora skolā, kur organizē par tradīciju kļuvušos kursus “Laudamus”, kuros ierodas zēni no dažādām Latvijas mūzikas skolām ar saviem skolotājiem, lai mācītos un pilnveidotos pie profesionāliem pedagogiem.