VI Baltijas Bundzinieku Līga

VI Baltijas Bundzinieku Līga Rīgas Doma kora skolā

Konkursa filozofija:
Mūziķu konkurss nav cīņa vienam PRET otru.
Tie ir mūzikas svētki, kur viens no otra mācās un iedvesmojas!
Tā konkurence pārvēršas par iedvesmu, par sacensību katram pašam ar sevi, lai varētu attīstīties, augt un būt vairāk par to, kas tu esi!


Baltijas Bundzinieku Līga ir konkurss, kurā tiek noteikts meistarīgākais bundzinieks Baltijā, vecuma grupā līdz 25 gadiem. Konkurss pirmo reizi notika 2010.gadā, un kopš tā laika norisinās reizi divos gados. Baltijas Bundzinieku Līgu organizē  Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar Saulkrastu Jazz festivālu un mūzikas instrumentu ražotājiem Yamaha un Paiste, kas ļauj meistarīgākajiem Igaunijas, Lietuvas un Latvijas bundziniekiem cīnīties par šo kompāniju sagādātajām balvām.

Konkursa Galvenā balva ir 1000 EUR vai apmaksāts brauciens un dalība džeza mūzikas meistarklasēs kādā no Saulkrasti Jazz festivāla sadarbības partneru rīkotajiem džeza mūzikas festivāliem.

Konkurss notiek divās kārtās:

  • ATLASES kārta norisinās konkursa dalībnieka mītnes zemē, kur tiek atlasīti divi dalībnieki dalībai FINĀLĀ. Latvijas bundzinieku atlase notiks 17. martā plkst. 10.00 Rīgas Doma kora skolas Kora zālē. REZULTĀTI
  • FINĀLS norisināsies Latvijā, Saulkrasti Jazz festivāla ietvaros 18. jūlijā uz Lielās skatuves, un tas būs atvērts publikai.

Iepriekšējie Baltijas Bundzinieku Līga uzvarētāji konkursā nepiedalās.

Katrs FINĀLA dalībnieks izpilda iepriekš sagatavotu programmu, kuras skatuves laiks nepārsniedz 15 minūtes. Programmā tiek ietverts:

  • solo mazai bungai /snare drum/;
  • brīvs solo uz bungu komplekta /open solo/;
  • spēle ar ansambli vai play along.

Konkursa dalībniekus ik gadu vērtē cita žūrijas komisija, kuras sastāvā ir profesionāli mūziķi un/vai pasniedzēji no ārvalstīm.

Pieteikšanās un dalība konkursā ir bezmaksas, aizpildot ANKETU līdz 1. martam.


Jautājumu gadījumā raksti uz kursi@nmv.lv