Uncategorized

Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim Grand Prix

2018. gada 21.-23. septembrī Jūrmalā notika 3. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss,
kurā triumfēja Rīgas Doma kora skolas jauktais koris!

Avots: www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition

22. septembrī kori no Indonēzijas, Islandes, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas sīvā konkurencē sacentās obligātās un brīvās izvēles programmās, taču tikai 5 korus žūrijas komisija izvirzīja uz Grand Prix izcīņas finālu, kas notika 23. septembrī. 1. vietu un Grand Prix – īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 EUR Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, izcīnīja Rīgas Doma kora skolas jauktais koris diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Koris saņēma arī balvu par labāko obligātā skaņdarba – Andra Dzenīša “The Drop” – interpretāciju un izpildījumu, skatītāju simpātijas balvu un Dzintaru koncertzāles simpātijas balvu – iespēju rīkot koncertu Dzintaru koncertzālē.

 

 

 

 

 

 

 

 

Otro vietu ieguva jauktais koris Parahyangan Catholic University Choir (Indonēzija, diriģents Ivan Yohan) un trešo – meiteņu koris Elleri (Igaunija, diriģenti Külli Lokko un Kärolin Orav).

“Konkurss pārliecinoši virzās uz lielo mērķi – iekļūt Eiropas Grand Prix koru konkursu apritē. Un ticu, ka tas rīkotājiem izdosies, jo šis gads parādīja atvērtību dažādībai, augstāko organizatorisko līmeni, un, mani kā žūrijas locekli, īpaši gandarīja žūrijas izvēle – visi augstas raudzes profesionāļi, mūsu diskusijas bija par smalkām izpildījuma niansēm. Un tas ir lieliski!” par konkursu stāsta žūrijas komisijas priekšsēdētājs, komponists Ēriks Ešenvalds.