Uncategorized

RDKS un raidījuma “Zebra” radošā sadarbība

Rīgas Doma kora skolas un raidījuma “Zebra” sadarbība Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmas ietvaros notikusi divu mācību gadu garumā un pamazām tuvojas savam noslēgumam.

Ja pagājušajā mācību gadā RDKS audzēkņi pie raidījuma “Zebra” veidotājiem – režisora, ētera personības Paula Timrota, operatora Jāņa Saļma un montāžas režisora Oskara Miķelsona – apguva filmēšanas, montēšanas un filmu veidošanas pamatus, tad šogad sadarbības mērķis bija uzstādīts krietni augstāk: pašiem izveidot sižetus, ko rādīt raidījumā “Zebra”, tādējādi sasniedzot ļoti plašu skatītāju auditoriju. Vairāk kā pusgadu jaunieši ir strādājuši, cīnījušies ar motivācijas un laika trūkumu, mocījušies radošās pārdomās, lai TV skatītājus sasniegtu tāds rezultāts, par ko pašiem būtu prieks.

Trešdien, 23. marta vakarā LTV1 ēterā tika parādīts pirmais no trim RDKS jauniešu veidotajiem sižetiem. Izvēlētā tēma – stopēšana – vai to darīt un kā to darīt droši. Sižetu iespējams noskatīties LTV arhīvā, ltv.lsm.lv mājaslapas arhīvā, raidījuma “Zebra” VIMEO kontā, kā arī šeit pat, skolas mājaslapā.

Sižeta veidotāji: Dārta Liepiņa, Gerda Medne, Māra Sējāne, Dāvis Šterns un Jēkabs Kalniņš

Raidījums “Zebra”, 23.03.2016. Stopēšana – vērtīgi padomi no jauniešiem from TV Zebra on Vimeo.

Stopēšana – vai forša un droša? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē 5 jaunieši no Rīgas Doma kora skolas – Dārta, Gerda, Māra, Dāvis un Jēkabs. Šis sižets ir viņu debija Latvijas sabiedriskajā televīzijā.
2 gadus mūsu studijā viņi mācījās filmēt, montēt, rakstīt un ierunāt tekstus un apgūt pārējās iemaņas, kas nepieciešamas TV sižeta veidošanā. Šis ir viņu pirmais veikums! Netiesājiet bargi, jo neziniet, kas pašiem būtu pa spēkam 🙂