Uncategorized

Jēkaba Jančevska mūziku izdos “Hyperion Records”

Rīgas Doma kora skola ar lepnumu un prieku informē, ka Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā, 2018./2019. macību gada laikā ir ierakstījuši komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas albumu “Aeternum”, kas tiks izdots 2020. gada martā, bet jau no 28. februāra būs pieejams iepriekšējai pasūtīšanai internetveikalā “iTunes”. Albumu izdos viena no pasaules prestižākajām klasiskās mūzikas ierakstu izdevniecībām “Hyperion Records”.

Jēkabs Jančevskis, Jurģis Cābulis un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris ir vieni no spilgtākajiem jaunās paaudzes profesionālo mūziķu pārstāvjiem. Šī sadarbība kārtējo reizi akcentē Rīgas Doma kora skolas nozīmīgo vietu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kultūrtelpā.
Komponists Jēkabs Jančevskis šobrīd ir viens no pieprasītākajiem latviešu komponistiem, kura daiļradē īpašu vietu ieņem kormūzika. Šī gada maijā saņēmis galveno balvu prestižajā, UNESCO rīkotajā kompozīciju ierakstu konkursā “Rostrum 2019” par skaņdarba “When” ieskaņojumu, kas būs klausāms arī šajā blīvplatē.

“Mans pirmais kormūzikas disks tapis ļoti īpašā laika un apstākļu sakritības rezultātā – Rīgas Doma kora skolas jauktais koris ieraksta sesiju periodā rāda īpaši augstvērtīgu sniegumu, kora skaņa tuvojas jauneklības un skaņas dzidruma ideāliem. Skolotās balsis pārliecinoši izskan gan solo dziedājumos, gan kvalitatīvi un meistarīgi savijas ansamblī “tutti” posmos. To visu papildina jau profesionāli, Latvijā un ārpus Latvijas robežām atzīti mūziķi, kuru katra spilgto individualitāti var just diskā klausāmajos skaņdarbos. Īpaša veiksme ir sadarbība ar diriģentu Jurģi Cābuli, ar kuru esam bijuši kursabiedri un domubiedri gan Rīgas Doma kora skolas, gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas laikā. Ar Jurģi esam ļoti labi draugi un mūzikā saprotamies no pusvārda. Jurģa žests manai mūzikai devis gan spēku, gan maigumu, gan dramatismu, gan vietās, kur tas nepieciešams, vēsu atturību. Un nu mūsu kopīgā piedzīvojumu meklēšana un nebaidīšanās riskēt ir aizvedusi pie vienas no lielākām un nozīmīgākajām klasiskās mūzikas ierakstu kompānijām, kura izteikusi interesi mūsu radītā kopdarba popularizēšanā un izplatīšanā.”

Komponists Jēkabs Jančevskis par gaidāmo albumu

“Simtprocentīgs latviešu veikums pasaules līmeņa britu ierakstu kompānijas rokās – lūk, par to man ir neizsakāms prieks un patīkamas priekšnojautas.”

Diriģents Jurģis Cābulis

Diska ieskaņojumā piedalījušies gan Latvijā, gan Eiropā atpazīstami mūziķi: čellists Kristaps Bergs, ērģelniece Kristīne Adamaite, Rīgas saksofonu kvarteta mākslinieki (Katrīna Kivleniece-Cābule, Artis Sīmanis un Ainars Šablovskis), koklētājs Ansis Jansons, perkusionisti Marta Kauliņa un Ernests Mediņš.