Uncategorized

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Rīgas Doms”

Izsludināta pieteikšanās II Starptautiskajam zēnu
solo un duetu dziedāšanas festivālam – konkursam “Rīgas Doms”!

2020. gada pavasarī, no 13. – 15. aprīlim Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, un Rīgas Domā, kas slaveni ar teicamu akustiku un izcilu vēsturisko auru,  notiks II Starptautiskais zēnu solo un duetu dziedāšanas festivāls – konkurss “Rīgas Doms”. Dalībai konkursā aicināti piedalīties dziedātājizēni pirms balss mutācijas no Latvijas un citām valstīm. Konkursam var pieteikties līdz 2020. gada 15. janvārim divās kategorijās – Solo dziedāšana un Duetu dziedāšana, vecuma grupās no 8 – 10 un 11 – 16 gadiem. Konkurss norisināsies Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, bet festivāls noslēgsies ar koncertu un laureātu apbalvošanu Rīgas Domā. Konkursa ietvaros paredzētas arī meistarklases un pieredzes apmaiņas pasākumi.

Konkursa idejas autors Jānis Erenštreits uzsver: “Jau kopš J. S. Baha laikiem zēnu  balsis raksturotas ar spilgtiem epitetiem – kā eņģeļu vai lakstīgalu balsis. Konkursa virsuzdevums ir sekmēt zēnu dziedāšanu kā iedvesmojošu paraugu ikvienam bērnam, reizē veicinot diriģentu un vokālo pedagogu radošās pieredzes apmaiņu.”

Konkursa dalībnieki saņems apbalvojumus par iegūto I, II un III vietu katrā kategorijā, speciālbalvas, kā arī konkursa dalībnieks vai duets, kurš iegūs vislielāko punktu summu starp visām kategorijām, tiks apbalvots ar konkursa Grand Prix.

II Starptautisko zēnu solo un duetu dziedāšanas festivālu – konkursu “Rīgas Doms” organizē Profesionālās izglītības kompetences centra Nacionālā Mākslu vidusskola struktūrvienība Rīgas Doma kora skola, sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrību. Konkursa norisi atbalsta Rīgas Dome.

PIETEIKTIES KONKURSAM!