Pamatizglītības programma – 21011111 vienotā mācību plānā ar Profesionālās ievirzes izglītības programmu Vokālā mūzika, Kora klase – 20V21206.

Audzēkņiem tiek nodrošināta pamatizglītība augstā līmenī ar iespēju pēc pamatskolas absolvēšanas mācības turpināt gan RDKS, gan jebkurā citā izglītības iestādē. Vērā ņemams ir audzēkņu procents, kas pēc 9. klases turpina mācības Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.

Paralēli vispārējiem mācību priekšmetiem audzēkņi apgūst mūzikas mācību priekšmetus. Skolas muzikālo pamatu veido tās kori. 1.-2. klašu audzēkņi apgūst grupas dziedāšanas pamatus ansamblī pie skolotājas Ilonas Poikānes. No 3. klases puiši dzied Rīgas Doma zēnu korī pie Mārtiņa Klišāna, meitenes – Rīgas Doma meiteņu korī pie Airas Birziņas. Pēc balss lūzuma 7. – 9. klašu puiši pievienojas RDKS jauktajam korim diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā.

Paralēli audzēkņiem tiek nodrošinātas grupu stundas solfedžo, mūzikas literatūrā, mūzikas teorijā, kā arī individuālās stundas solo dziedāšanā, klavierēs, 9. klasē arī diriģēšanā. No 2. klases audzēkņiem interešu izglītības programmā ir iespēja papildus apgūt kāda mūzikas instrumenta spēli (blokflauta, flauta, saksofons, vijole, čells, ģitāra, basģitāra, sitaminstrumenti utt.).

Blakus mācību procesam skolā, RDKS audzēkņi ir iesaistīti dažādos muzikālos projektos:

  • No 2005. gada RDKS ir cieša sadarbība ar Latvijas Nacionālo operu. Skolas audzēkņiem ir bijusi iespēja attīstīt un apliecināt solista talantu tādās izrādēs kā B. Britena Skrūves pagrieziens, Noasa šķirsts, K. V. Gluka Orfejs un Eiridīke, G. F. Hendeļa Alčīna, J. Lūsēna Putnu opera, V.A. Mocarta Burvju flauta, V. Rīma Jakobs Lencs, M. Ravēla Bērns un burvestības, Ž. Masnē Verters, B. Skultes Vilkaču mantiniece. Šobrīd Rīgas Doma zēnu koris piedalās Dž. Pučīni Toskas, P. Čaikovska Pīķa dāmas, Ž. Bizē Karmenas, A. Dzenīša Daukas, R. Vāgnera Rienci un A. Maskata baleta Bīstamie sakari iestudējumos. Gan zēnu, gan meiteņu koris kopīgi piedalās B. Britena Mazā skursteņslauķa iestudējumā.
  • RDKS audzēkņi un kori aktīvi iesaistījušies arī dažādu skatuves darbu projektu izrādēs – R. Rodžersa mūziklā Mūzikas skaņas, L. Bernsteina Vestsaidas stāsts, K. M. Šēnberga Les Miserables, E. L. Vēbera Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis u.c.
  • RDKS solisti bieži tiek iesaistīti sadarbības projektos ar Latvijas profesionālajiem kolektīviem, īpaši – Latvijas Radiokori, Valsts akadēmisko kori Latvija, kamerorķestri Sinfonietta Rīga u.c.
  • RDKS audzēkņi piedalās VSIA Latvijas Koncerti projektos skolu jauniešiem.