Žūrijas priekšsēdētājs un Festivāla mākslinieciskais vadītājs

Mārtiņš Klišāns ir viens no aktīvākajiem latviešu kordiriģentiem. Kopš 1998. gada viņš ir Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs. M. Klišāna vadībā, korim piešķirta  Latvijas Lielā mūzikas balva – augstākais valsts apbalvojums mūzikā, kā arī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balva.
M. Klišāns ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas klasi (Imanta Kokara vadībā) un patlaban ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents  un pasniedzējs Rīgas Doma kora skolā. Papildus tam, M. Klišāns vada jaukto kori “Valmiera” un ir Cēsu koru apriņķa virsdiriģents. 2008., 2013. un 2018. gadā bijis Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī 2018. gada Dziesmu svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs. 2015. gadā M. Klišānam piešķirts augstākais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis.


Žūrijas pārstāvji

Romāna Vanaga profesionālā darbība ir saistīta ar pedagoģiju un kora diriģēšanu. Kopš 1987. gada R. Vanags vada Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori un strādāt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā par profesoru kora diriģēšanas katedrā. Kopš 1990. gada vada Latvijas Universitātes sieviešu kori “Minjona”. R. Vanags ir bijis Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents 1993., 1998., 2003., 2008., 2013. un 2018. gadā. Kopš 2014. gada profesors R. Vanags ir Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR mākslinieciskais vadītājs. Organizējis un vadījis starptautiskos koru diriģentu kursus daudzviet pasaulē, kā arī bijis daudzu starptautisko koru konkursu žūrijas loceklis un vadītājs. 2008. gadā R. Vanagam, par ieguldījumu Dziesmu svētku kustības stiprināšanā un attīstībā, tika pasniegts augstākais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis.


Hirvo Surva (Igaunija) ir Igaunijas Nacionālās operas kora galvenais kormeistars, vada Igaunijas Nacionālās operas zēnu kori, kā arī Apvienoto Igaunijas zēnu kori “Kalev” un Revālijas vīru kamerkori. Kopš 1991. gada regulāri bijis Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī Skolu jaunatnes Dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs (1997. un 2002. gadā) un Igaunijas Dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs (2014. gadā).
Kopš 2001. gada H. Surva ir Igaunijas koru diriģentu asociācijas priekšsēdētājs un māca kora diriģēšanu Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijā.


Daumants Kalniņš ir latviešu dziedātājs un mūziķis. Savas izglītības gaitas sācis 1997. gadā, Rīgas Doma kora skolā. D. Kalniņš absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur apguvis obojas spēli un džeza dziedāšanu.
Savu profesionālo solista karjeru sācis jau deviņu gadu vecumā, atveidojot ģēnija Mocarta lomu operas “Burvju flauta” uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā. D. Kalniņš veiksmīgi sadarbojas ar maestro Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori un citām ievērojamām mūzikas pasaules personībām un kolektīviem. 2015. gadā D. Kalniņš izcīnījis Grand Prix balvu prestižajā konkursā “Riga Jazz Stage 2015”, bet 2016. gadā ticis nominēts Lielajai Mūzikas balvai par izcilu sniegumu.

________________

Vitautas Miškinis ir zēnu un vīru kora “Ąžuoliukas” mākslinieciskais vadītājs, kordiriģēšanas pasniedzējs un profesors Lietuvas Mūzikas akadēmijā.
V. Miškinis 1976 gadā absolvējis Lietuvas Mūzikas akadēmijas kordirģēšanas fakultāti. Kā lektors piedalījies semināros par mūzikas izglītību un kordiriģēšanu Lietuvā un pasaulē, kā žūrijas pārstāvis piedalījies daudzos starptautiskos un nacionālas nozīmes konkursos.
Kā komponists radījis vairāk nekā 400 skaņdarbu korim, kas tiek atskaņoti visā pasaulē. Viņa kompozīcijas ir izdotas Lietuvā, kā arī Francijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā un ASV.