ENGLISH | RUSSIAN


Izsludināta papildus pieteikšanās II Starptautiskajam zēnu solo un duetu dziedāšanas festivālam – konkursam “Rīgas Doms 2020”! Pieteikumus gaidīsim līdz 15. septembrim!“RĪGAS DOMS 2020” ŽŪRIJA
“RĪGAS DOMS 2020” DALĪBNIEKI

PIETEIKŠANĀS KONKURSAM

FESTIVĀLA – KONKURSA “RĪGAS DOMS” NOLIKUMS


OBLIGĀTO SKAŅDARBU NOTIS [PDF]:


Sākusies papildus pieteikšanās II Starptautiskajam zēnu solo un duetu dziedāšanas festivālam – konkursam “Rīgas Doms”! Konkurss notiks 2020. gada rudenī, no 23. – 25. oktobrim, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, un Rīgas Domā, kas slaveni ar teicamu akustiku un izcilu vēsturisko auru. Dalībai konkursā aicināti piedalīties dziedātāji – zēni pirms balss mutācijas no Latvijas un citām valstīm. Konkursam var pieteikties līdz 2020. gada 15. septembrim divās kategorijās – Solo dziedāšana un Duetu dziedāšana, vecuma grupās no 8 – 10 un 11 – 16 gadiem. Konkurss norisināsies Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, bet festivāls noslēgsies ar koncertu un laureātu apbalvošanu Rīgas Domā. Konkursa ietvaros paredzētas arī meistarklases un pieredzes apmaiņas pasākumi. Konkursa dalībnieki saņems apbalvojumus par iegūto I, II un III vietu katrā kategorijā, speciālbalvas, kā arī konkursa dalībnieks vai duets, kurš iegūs vislielāko punktu summu starp visām kategorijām, tiks apbalvots ar konkursa Grand Prix.

“Jau kopš J. S. Baha laikiem zēnu balsis raksturotas ar spilgtiem epitetiem – kā eņģeļu vai lakstīgalu balsis. Konkursa virsuzdevums ir sekmēt zēnu dziedāšanu kā iedvesmojošu paraugu ikvienam bērnam, reizē veicinot diriģentu un vokālo pedagogu radošās pieredzes apmaiņu.”

Uzsver konkursa idejas autors Jānis Erenštreits

II Starptautisko zēnu solo un duetu dziedāšanas festivālu – konkursu “Rīgas Doms” organizē Profesionālās izglītības kompetences centra Nacionālā Mākslu vidusskola struktūrvienība Rīgas Doma kora skola, sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrību. Konkursa norisi atbalsta Rīgas Dome.


Kontaktinformācija:
competition@nmv.lv